CZĘSTO LOVE CHOWA

Wpis

środa, 28 maja 2014

ALTERNATYWNE, FESTIWALOWE BIURO PODRÓŻY

A miało być tak pięknie, takie były plany...

Noworoczne postanowienie: jedna notka na tydzień - co miało być mobilizacją, by lepiej gospodarować czasem i częściej chodzić na imprezy kulturalne w mieście. Potem zdawać relację, pisać i ćwiczyć się w trudnej sztuce układania słów.

Niestety przyszła proza życia i brutalnie przetestowała ambitne założenia. Skutkiem czego, od miesiąca na czestolovechowa milczenie. Pierwszy upadek.

Zatem, by jakoś wybrnąć z tej niezręcznej sytuacji opowiem, co szykujemy na Festiwal Frytka OFF. Chcemy bowiem stworzyć tam Spacerownik, czyli alternatywne, festiwalowe biuro podróży. Będziemy zachęcać do zwiedzania ulicy Piłsudskiego z przyległościami i szukamy śmiałków, którzy nam w tym pomogą. Podczas warsztatów wspólnie, kolektywnie tworzymy ten projekt. Mamy tylko założenia ramowe, a potem hulaj dusza...

Szukamy chętnych do tej twórczej zabawy.

Przede wszystkim poszukujemy osób ciekawych historii miasta. Bo to od was będzie tylko zależeć jaką dokładnie formę będzie miał finalnie tej projekt. Założenia są takie, że odkrywamy na nowo AlejĘ Frytkową wraz okolicą. Szukamy fajnych historii, które tam się kryją i zastanawiamy się jak je sprzedać innym. Jak zachęcić ludzi, by między koncertami, przedstawieniami i innymi atrakcjami, wybrali się na krótki spacer w nieoczywiste okolice. Bo to kawałek miasta naprawdę warty poznania. Kawał historii się tam kryje.

Szukamy ludzi kreatywnych. Bo tu nie będzie prostych rozwiązań. Nasz Spacerownik musi być skuteczny, a żeby był skuteczny musi być szalony. Tylko nieszablonowe rozwiązania i pomysły mają szansę się przebić w festiwalowym hałasie i natłoku atrakcji.

Poszukujemy ludzi biegłych w opowiadaniu historii przez muzykę, sztuki wizualne, teatr, fotografię, literaturę, zwykłe pospolite gadulstwo oraz milczenie. Bo nie wiadomo co może nam przyjść do nam głowy i jak zechcemy opowiadać te wszystkie historie. Zapewne wyjdzie nam jakiś miks naszych pasji, zdolności i słabości.

Czekamy na śmiałków lubiących pracę w grupie, ponieważ tu wszystko będzie się działo zespołowo. Pracujemy tylko w trybie permanentnej burzy mózgów. Wygrywamy wszyscy, albo wszyscy ponosimy klęskę.

Co w zamian. Zapewniamy status przodowników awangardy i odkrywców zapomnianych historii Częstochowy. A tak naprawdę to nie mam pojęcia co z tego projektu wyjdzie. No ale to już cały jego urok właśnie w tym, że jest nieprzewidywalny, że wszystko zależy od grupy jaka się zbierze.

Jaram się strasznie tym pomysłem, bo jak to mówią: jak spadać to z wysokiego konia.

Warsztaty Spacerownika będą się odbywać w Willi Generała od 10 do 12 czerwca (od 16:00 do 19:30). Finał 20 czerwca podczas Festiwalu. Inne szczegóły i zasady zgłoszeń TU

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
aatrzy
Czas publikacji:
środa, 28 maja 2014 22:26

Polecane wpisy

Kanał informacyjny

szablonowe serca: MONSTFUR