CZĘSTO LOVE CHOWA

Wpis

środa, 26 marca 2014

PRZELITEROWANY WEEKEND

W tym tygodniu krótko i polecankowo. Weekend zapowiada się intensywnie, bo startuje GENERATOR, a na dodatek dwie po_czytajowe inicjatywy.

Zacznijmy od końca. W niedziele w Rue de Foch (ul. Focha 10) o 17:00 po_czytajowe spotkanie z Katarzyną Grygą autorką powieści „Suka”. Debiut chwalą, autorka z korzeniami częstochowskimi. Warto przyjść i przekonać się, co się za ową „Suką” kryje. Z kolei w piątek po_czytajowo razem z „Li-TWĄ” świętujemy setne urodziny Pana Hrabla. Tak kameralnie, bez zadęcia. Po prostu spotykamy się, by pogadać i posłuchać o czeskim Mistrzu. No i oczywiście by napić się piwa, bo literatura Hrabala to doskonały podkład do piwa. Jeśli ktoś lubi takie nieformalne spotkania literackie, lubi prozę Bohumila Hrabala to zapraszamy w piątek do Słodko-Gorzkiego (ul. Kilińskiego 5) o g. 18.00. Za urodzinowych wodzirejów będą robić Sławek Domański i Janusz Mielczarek.

W sobotę zaś, zupełnie bez czytajowych kontekstów, wybieram się do Latarnika (ul Łódzka 8/12) na spotkanie autorskie promujące komiks „Romowe”. O komiksie pierwszy raz słyszę, jaki on przekonam się na spotkaniu, ale najważniejsze, że narysował go Hubert Czajkowski – postać dla mnie kultowa. Do dziś mam dreszcze, gdy przypomnę sobie jego ilustracje do tekstów o „Zew Cthulhu” w „Magi i Miecz”. Ojjjj działały one na wyobraźnie i to jego styl już zawsze będzie kojarzyć mi się z prozą H.P.Lovercrafta. Podczas lektury książek Samotnika z Providence, świat przedstawiony w głowie maluje mi się właśnie kreską Czajkowskiego. Oczywiście dla większość zapewne Czajkowski jest rysownikiem kojarzonym z „Dzikimi Polami” i prozą Komudy, ale dla mnie jego ilustracje szalonych kulltystów mają pierwszeństwo. Zatem w sobotę o 17:00 idę się konfrontować z jednym z graficznych idoli mojej nerdowskiej młodości.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
aatrzy
Czas publikacji:
środa, 26 marca 2014 09:56

Polecane wpisy

Kanał informacyjny

szablonowe serca: MONSTFUR