CZĘSTO LOVE CHOWA

Wpis

wtorek, 18 lutego 2014

GENERATOR

Ufff... No to startujemy z GENERATOREM. Po burzliwym etapie organizacyjno-logistycznym, wreszcie czas na realizację. Cieszę się bardzo i trochę mam stracha. Czyli wszystko w jak najlepszym porządku.

Byłem wielkim fanem Poligonu Kulturalnego (czemu gorący wyraz dawałem również na blogu) i kilka lat chodziłem z myślą w głowie, że to pomysł zdecydowanie warty kontynuowania. Tak się fajnie ułożyło, że summa summarum, będę miał swój wkład w nową odsłonę warsztatów dla młodych animatorów kultury. Oto bowiem zaczyna się nabór do GENERATORA, projektu organizowanego wspólnie przez ROK, CZARTY, Naucz się! i CPM.

Pomysł jest prosty. Zapraszamy młodych mieszkańców miasta (15-21 lat) na intensywny kurs, podczas którego będą mieli okazję przekonać się na własnej skórze z czym się wiąże robienie kultury. Przez trzy i pół weekendu (29-30.03, 5-6.04, 12-13.04 oraz 27.04) będziemy się dzielić własnymi doświadczeniami, opowiadać na czym polega proces przekuwania pomysłów na konkretny projekt, jak konstruować budżet, szukać finansowania i pisać wnioski. Podpowiemy jak radzić sobie działając w ramach stowarzyszenia lub fundacji, a także jak animować kulturę poza wszelkimi oficjalnymi strukturami. Piotrek Nita przeprowadzi intensywne szkolenie z zakresu samodoskonalenia, pracy w grupie i warsztaty animatora kultury. Janek Brożyński będzie między innymi opowiadał o strategiach komunikacyjnych, Ewelina Ignaszak – Stolarska o metodach szukania sponsorów, a Łukasz Piskorek z „Fajnych Chłopaków” o identyfikacji wizualnej projektów. Właściwi ludzie na właściwym miejscu. Mam nadzieję, że wyjdzie z tego kreatywny tygiel, połączony z dyskusją o potrzebach częstochowskiej kultury.

Dodatkowo wymyśliliśmy sobie, żeby przy okazji przeprowadzić uczestników warsztatów, po kilku miejscach ważnych dla częstochowskiej kultury. Po pierwsze dlatego, że dobrze znać te miejsca, a szansa zwiedzenia ich od kuchni nie zdarza się co dzień. Po drugie zaś, warto poznać ludzi, którzy tam pracują, bo to oni mają praktyczne 'know how”, do nich warto zwracać się po pomoc i z pomysłami.

Przede wszystkim jednak ważny jest dla nas wymiar praktyczny GENERATORA. Podczas trwania warsztatów wszyscy uczestnicy będą pracować nad swoimi projektami. Ostatniego dnia kursu zbierze się szacowne jury, które wybierze jeden najlepszy. Zwycięski projekt zostanie zrealizowany podczas „Nocy Kulturalnej” w ramach dofinansowania przyznanego przez Stowarzyszenie CZART. Zatem GENERATOR to będzie dopiero początek, prawdziwa robota rozpocznie się dla warsztatowiczów, gdy swoje pomysły faktycznie trzeba będzie wcielić w życie. No ale to też największa frajda!

Plan jest zacny. Teraz trzeba tylko się postarać, żeby dobrze wyszło...

Zatem jeśli ktoś mieści się w ramach wiekowych i ma ochotę zamieszać trochę w kulturze w mieście, to niech szybko drukuje formularz i się zgłasza. Wszystkich pozostałych nieśmiało proszę o pomoc w nagłośnieniu naszej prądotwórczej inicjatywy. Polecajcie, rozgłaszajcie, udostępniajcie... Ufff...

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
aatrzy
Czas publikacji:
wtorek, 18 lutego 2014 20:04

Polecane wpisy

Kanał informacyjny

szablonowe serca: MONSTFUR