CZĘSTO LOVE CHOWA

Wpis

czwartek, 21 stycznia 2010

ZŁE MIASTO

Temat wraca jak bumerang. A to ogólnopolski tygodnik kreśli obraz Częstochowy jako miasta nie lubianego przez swoich mieszkańców, a to podobne wnioski płyną z badań opinii publicznej. Nie ma co ukrywać były Prezydent Wrona, tez w dużym stopniu padł właśnie ofiarą niechęci Częstochowian do Częstochowy.Nie utożsamiamy się z miastem, nie wspominając nawet o poczuciu regionalnej dumy.

To jakiś ogromne zjawisko, do analizy dla sztabu fachowców w UM, którzy będą przygotowywać plan rozwoju i promocji miasta (a co pomarzyć można każdemu). Dlatego ja nawet nie będę próbował brać się z nim za bary.

Zastanawia mnie tylko, gdzie tak naprawdę leży problem. Czy naprawdę jesteśmy złym miastem, ze szczątkowym przemysłem, brakiem perspektyw na rynku pracy i słabą edukacją? Czy też wszyscy chorujemy na „najlepiej jest tam gdzie nas aktualnie nie ma”, i nie potrafimy docenić tego co mamy?

I nie zadowoli mnie zwykłe „prawda leży po środku”. Przydałyby się tu dogłębne badania socjologiczne. A biorąc pod uwagę, że miasto to tak naprawdę jego mieszkańcy, zatem ich wstręt do Częstochowy jest formą niechęci do samych siebie – to psychoanalityk też miały pole do popisu.

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Kategoria:
Autor(ka):
aatrzy
Czas publikacji:
czwartek, 21 stycznia 2010 12:37

Polecane wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

  • Gość ujemny napisał(a) z *.neoplus.adsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2010/01/21 14:41:51:

    Częstochowa to dobre miasto, ale docenią to tylko ci którzy wyjadą za granice i zatęsknią. Ja wróciłem do domu Częstochowy i jestem szczęśliwy.

Dodaj komentarz

Kanał informacyjny

szablonowe serca: MONSTFUR