CZĘSTO LOVE CHOWA

Wpis

piątek, 05 czerwca 2009

CO? GDZIE? KIEDY?

Problemy z promocją kulturalnych wydarzeń w Częstochowie nie jest nowy. Miasto ma doszczętnie zapchane kanały komunikacyjne. A to ktoś narzeka na horrendalne ceny jakie trzeba płacić za wieszanie plakatów na słupach, lokalny potentat  prasowy ignoruje jakieś wydarzenia, w skutek czego kolejna impreza odbyła się przy minimalnej publiczności.

W takich realiach pozytywnie zaskakuje publikacja Urzędu Miasta „Co, Gdzie Kiedy”. Wydawany co miesiąc informator zawiera informuje o ofercie kulturalnej, naukowej i sportowo-rekreacyjnej miasta. Rzecz estetycznie wydana i rzetelnie redagowana. Można ją nawet ściągnąć z internetu.

Zostaje tylko pytanie na ile to wydawnictwo funkcjonuje w świadomości częstochowian. Oczywiście jak ktoś chce to „Co, Gdzie, Kiedy” znajdzie. Pewnie egzemplarze leżą w UM, Miejskim Centrum Informacji i niektórych (sic!) miejskich ośrodkach kulturalnych.

Ale przecież to nie o to chodzi. Powinniśmy się na każdym kroku potykać o ten informator: w kawiarni, w kinie, w galerii, na uczelni, w szkołach. To chyba nie jest jakieś potwornie trudne logistycznie zadanie, porozwozić jak najwięcej egzemplarzy wszędzie tam gdzie choćby tli się życie kulturowe. Jeśli już ktoś zbiera te informacje, niech dotrą one do jak największej ilości osób. Bo na dzień dzisiejszy potencjalny odbiorca zastanawia się raczej CO to za informator, GDZIE i KIEDY go można znaleźć.              

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Kategoria:
Autor(ka):
aatrzy
Czas publikacji:
piątek, 05 czerwca 2009 14:26

Polecane wpisy

Kanał informacyjny

szablonowe serca: MONSTFUR